Këngëtarja Elhaida Dani vjen me një bashkëpunim muzikor

21 Shtator, 2018 - 9:24 am

Elhaida Dani ka bërë rikthimin e saj në muzikë.

Në muajin tetor, ajo do të publikojë këngën e saj më të re, e cila vjen si bashkëpunim dhe është gërshetim i gjuhës angleze dhe italiane.

Bashkëpunimi vjen me Nathaniel Willemse, shkruan KultPlus.

“Kjo tregon qe tashme bota eshte kaq e vogel …
Nga Kanadaja ne Australi krijuam një kenge qe e dua shume dhe mezi pres t’jua tregoj !
Ja nje paradhenje te ktij dueti me @itisnathaniel qe do jet publik ne tetor” ka shkruar Elhaida në Facebook ku ka prezantuar pak nga kënga.

Elhaida ka vazhduar karrierën e saj më shumë në muzikë klasike me performancat e saj në Paris dhe jo vetëm. Së fundmi atë e kemi parë në Festivalin Kënga Magjike dhe në Eurovision Song Contest, me dy këngë të bukura të cilat i ka mishëruar mirë ashtu siç di ajo. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme