Këtë javë Dua Lipa publikon albumin e saj të ri

23 Mars, 2020 - 6:30 pm

Me datë 3 prill, këngëtarja e njohur me origjinë nga Kosova, Dua Lipa është paraparë të publikojë albumin e ri, të dytin në karrierë.

‘Future Nostalgia’ mban emrin ky album i cili është rezultat i një pune kolosale rreth dy vjeçare.

Albumi do ketë 11 këngë por i tëri ka rrjedhur dy javë përpara publikimit zyrtar.

Marrë parasysh këto rrethana dhe sa shumë dëm ka shkaktuar publikimi ilegal i albumit Dua Lipa ka zhvendosur datë e publikimit të albumit të saj të ri. Nga data 3 Prill siç ishte parashikuar tani albumi do të publikohet me 27 Mars këtë të premte.

Lajmin e kishte bërë të ditur pas një ‘live’ në Instagram e që më pas e ka postuar edhe në llogarinë e saj Twitter. Klan Kosova / KultPlus.com

Mandatory Credit: Photo by DAN HIMBRECHTS/EPA-EFE/Shutterstock (10486324af) Dua Lipa arrives at the 33rd Annual ARIA Music Awards at The Star in Sydney, Australia, 27 November 2019. 33rd ARIA Music Awards, Sydney, Australia – 27 Nov 2019

Të ngjajshme