Kori ‘Haxhi Zeka’ nesër mban koncertin premierë që përkon me përvjetorin jubilar të Universitetit

14 Nëntor, 2021 - 5:30 pm

Koncerti i radhës së Korit të Fakultetit të Arteve, mbahet nesër me rastin e 10 vjetorit të themelimit të Universitetit “Haxhi Zeka”, përcjell KultPlus.

Pas koncertit premierë të korit rishtazi, programi i tyre shfaqet edhe për publikun e Pejës, pikërisht në datën që përkon me përvjetorin jubilar të Universitetit.

Koncerti fillon nga ora 19:00 dhe mbahet në kishën katolike “Shën Katarina” në Pejë.

Përvjetorët jubilarë janë momente të rëndësishme në jetën e një institucioni e shteti, janë momente që na mundësojnë të shohim rrugën që kemi bërë në të kaluarën por edhe momente vizioni për të ardhmen të cilën duam ta ndërtojmë.

Andaj, do jetë nder që këtë ditë ta shënojmë së bashku me një program të pasur artistik të përpiluar me vepra botërore dhe kombëtare”, ka shkruar dirigjenti Hysen Nimani në rrjetin social Facebook. / KultPlus.com


Të ngjajshme