займ на карту онлайн потребительский кредит

Kori “Siparantum” kërkon fonde për pjesëmarrje në WorldChoirGames

22 Janar, 2020 - 1:10 pm

Për herë të parë në historinë e shtetit të Kosovës, kori Siparantum Choir i qytetit të Pejës është selektuar zyrtarisht në World Choir Games.

Kjo ka ardhur si rrjedhojë e punës së pandalshme të korit, të cilët gjatë gjithë vitit përjetuan shumë suksese, shkruan KultPlus.

Aktualisht janë 542 kore me mijëra pjesëmarrës nga mbarë bota që do të jenë pjesë e WorldChoirGames.

Por për të ardhur deri te realizimi, kori “Siparantum” i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve kudo në botë dhe sektorit privat që të ndihmojnë korin me fonde për realizimin dhe përfaqësimin e shtetit.

“Qëllimi ynë është të përfaqësojmë kulturën tonë kudo në botë, mundësia erdhi tani”, ka thënë Memli Kelmendi.

Edhe t’i mundë të kontribuosh për korin Siparantum:

👉NLB BANKA 1706001600088587
👉SWIFT CODE: NLPRXKPR
👉IBAN: XK05 1706 0016 0008 8587

World Choir Games kësaj radhe mbahet nga 5-15 korrik 2020 në Belgjikë. / KultPlus.com

#KOSOVA NË WORLD CHOIR GAMES 🇽🇰[PROMO]Edhe t'i mundesh me kontribu për korin Siparantum👇👉NLB BANKA 1706001600088587👉SWIFT CODE: NLPRXKPR👉IBAN: XK05 1706 0016 0008 8587Edhe një #Share nga ti, është përkrahje për ne. Qëllimi ynë është të përfaqësojmë kulturën tonë kudo në botë, mundësia erdhi tani … ❤️Ju jeni mbështetja më e fuçishme që ne kemi. Falemnderit,Kori Siparantumsiparantumchoir@gmail.com#vendi #im #për #kulturën #tonë #Siparantum #WorldChoirGames #Kontribo #Historia #shkruhet #vetëm #një #herë #përKosovën #edhetimundeshmekontribu #ambasadoreteshtetit #eduavendimtim #Kosovo #SiparantumChoir #WorldChoirGames2020 #wcg2020 #WorldChoirGames

Gepostet von Siparantum Choir am Dienstag, 21. Januar 2020

Të ngjajshme