‘Kujt do t’ia shpreh pikëllimin tim’, hiti tjetër i Armendit (VIDEO)

28 Korrik, 2018 - 9:44 am

Para se ta nisim javën e re, ta nisim mbrëmjen e së dielës me muzikë.

Një këngë që pikëllon por edhe sjellë nostalgji, “Kujt do t`ia shpreh pikëllimin tim” është një nga baladat tjera që Armend Rexhepagiqi realizoi në kohën e famës së tij më të madhe.

Pjesë e koleksionit të baladave të Armendit, me titullin “Tragjikomedia”, edhe kjo këngë është e veçantë dhe sjellë një njeri të paplotësuar në jetë, mes tjerash edhe në aspektin e dashurisë, një njeri të vetmuar.

Sot po e sjellim këtë këngë jo për të sjellë pikëllim, por nostalgji për vitet e kaluara dhe për reflektim duke dëgjuar zërin e dashur të Armendit. / KultPlus.com

Të ngjajshme