Kur Eugent Bushpepa këndon këngën ‘Jakup Ferri’ (VIDEO)

10 Maj, 2018 - 8:42 pm

Eugent Bushpepa po bën krenarë të gjithë shqiptarët me paraqitjet e tij në Eurovizionin e këtij viti.

Megjithatë, një zë i fuqishëm si Eugenti ka pasur edhe më herët fansat e tij shqiptarë.

Eugenti, i njohur për hitin “Maska e madhështisë”, në vitin 2016-të këndoi në Jalë të Shqipërisë këngën “Jakup Ferri” të cilën sonte po e sjellim për lexuesit tanë.

Bushpepa do të ngjitet në skenën e Eurovizionit këtë të shtune, me 12 maj, në finalen e Eurovizionit, me një këngë të fuqishme me titullin “Mall”.

Në ndërkohë ta kujtojmë faktin se Eugenti e ndezë çdo skenë dhe në secilën paraqitje është i zjarrtë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme