Ky është këngëtari që do ta përfaqësojë Zvicrën në Eurovision (VIDEO)

1 Mars, 2024 - 4:00 pm

Nemo këndon për Zvicrën në Eurovision Song Contest 2024.

“Kodi” është emri i hyrjes zvicerane të këtij viti për ESC. Kjo këngë këndohet nga Nemo, një ish-prodhues i repit dhe tani një muzikant i njohur në Zvicër, përcjell albinfo.ch.

Kënga përfaqësusese e Zvicrës në Eurovizion nuk u përmbahet konventave të zakonshme dhe kombinohet në tri zhanre – opera, rap dhe drum’n’bass. /Albinfo.ch / KultPlus.com

Të ngjajshme