‘Se këtu jam dem baba dem, për Kosovë jap shpirtin tem!’ (VIDEO)

24 Shtator, 2023 - 8:31 pm

“Marshi i UÇK” -së është një ndër këngët më të njohura dhe më të dashura të cilën e ka sjell me një interpretim rrëqethës artisti i njohur Arif Vladi.

KultPlus ju sjell në mendje këtë këngë të pavdekshme.

Oj Kosovë o djep lirie
Çdo kulm shpie nji bajarak
UÇK-ëja t’paska hije
Për atdhe po derdhet gjak

Po luftojnë djemtë e Kosovës
Prej Drenice n’mal t’Gjakovës (x2)
Për atdhe lokja m’ka le, për flamurin kuq e zi
Jam ushtar në UÇK do ti sjell vendit liri

ref:

Brez pas brezi në k’to votra
Jam i lashtë sa vet Evropa (x2)
Jo se l’shoj oo asni pllam toke
Dy gisht balle mke fale ti loke

Se k’tu jam dem-baba-dem
Për Kosovë jap shpirtin tim (x2)

Qofsh i pushkës je shqipëtarë
Ta mbrojmë vendin pllambe me pllambe

Se k’tu jam dem baba dem
Për Kosovë jap shpirtin tem (x2). / KultPlus.com

Të ngjajshme