Leonita Asllani interpreton “Hello” të Adele në emisionin zviceran ‘Karaoke Stube TV’’

2 Mars, 2020 - 1:44 pm

Këngëtarja Leonita Asllani,  e cila u bë e njohur për publikun sidomos pas koncertit të saj të parë në Francë në vitin 2017, po vazhdon karrierën e saj kryesisht në Zvicër, shkruan KultPlus.

Këngëtare, kompozitore, tekstshkruese dhe instrumentiste me prejardhje shqiptare, ajo si e re filloj të këndonte në qytete të ndryshme të Kosovës. Por, pas suksesit në Francë, ajo u vendosë në Zvicër për studime në fushën e muzikës.

Atje ajo u njoftua edhe me grupin “Plusedion” ku punuan fort. Leonita tashmë ka edhe albumin e saj “Night Train”, albumi i saj debutues i cili është pritur mjaft mirë edhe nga mediat zvicerane.

Kjo ka bërë që Leonita të ftohet edhe në emisione të ndryshme atje.

Së fundmi ajo ishte e ftuar në emisionin “Karaoke Stube” të cilin e drejton këngëtari i famshëm italian Pierro Esteriore.

“Pas shumë votimeve në emisionin “Karaoke StubeTV” jam ftuar të këndoj në këtë emision mjaft të ndjekur atje. Në këtë emision kanë kënduar këngëtarë nga vende të ndryshme të botës dhe unë jam e vetmja shqiptare që jam prezantuar aty”, ka thënë Leonita për KultPlus.

Në këtë emision ajo ka kënduar këngën “Hello” të këngëtares së njohur Adele. Interpretimi i saj është pëlqyer nga publiku dhe komplimentet nuk kanë qenë të pakta.

KultPlus ju sjell interpretimin e saj:

Të fundit

Të ngjajshme