Lufta në sytë e 14 vjeçarit ukrainas, kënga me pamjet nga vija e parë e frontit kryeson toplistat

12 Maj, 2023 - 9:00 pm

Imagine Dragons ka publikuar një video për këngën e tyre ‘Crushed’ që përmban imazhe nga vijat e para të luftës në Ukrainë. Grupi amerikan njoftoi publikimin e videos për këngën me një postim në Twittter, duke theksuar: “Klipi ynë për ‘Crushed’, i filmuar në vijën e parë të luftës në Ukrainë, tashmë ka dalë.

Pjesë e videos është Sasha, një djalë i ri që duroi muaj të tërë bombardimesh në qytetin e tij. Historia e Sashës është zemërthyese dhe ka mijëra të tjerë si ai që kanë nevojë dëshpërimisht për ndihmë.

Familja e tij edhe sot është pa energji elektrike dhe pa shërbime të tjera elementare. Grupi shpërndau gjithashtu një video në United24, platformën zyrtare të Ukrainës për mbledhjen e fondeve, duke u kërkuar dëgjuesve të dhurojnë.

 “Shpresojmë që njerëzit të dhurojnë për United24 dhe të ngrenë zërin për këtë kauzë”, tha këngëtari Dan Reynolds.

“Crushed tregon historinë e vërtetë të një djali 14-vjeçar të quajtur Sasha. Forcat ruse pushtuan fshatin e tij për pesë muaj derisa luftëtarët ukrainas të lirisë më në fund e çliruan atë”, shtoi regjisori Ty Arnold.

“Shkolla dhe lagjja e tij u shndërruan në gërmadha. Ai i mbijetoi bombardimit duke qëndruar në një strehë nëntokësore.”

Videoja tregon historinë e tij të pabesueshme të këmbënguljes ndërsa ai ecën nëpër rrënojat”, vuri në dukje ai, duke vënë në dukje se Sasha dhe familja e tij shpresojnë të rindërtojnë atë që u shkatërrua dhe janë ende atje./abcnews.al/ KultPlus.com

Të ngjajshme