Madonna anuloi disa data të turneut “Madame X”

30 Nëntor, 2019 - 10:26 pm

Për shkak të disa problemeve shëndetësore, super ylli botëror Madonna ka anuluar disa data të tuneut të saj “Madame X”. Ky turne ishte paralajmëruar që të fillonte të shtunën dhe do të zgjaste deri të hënën në teatrin Wang, në Bonston, shkruan KultPlus.com.

Anulimi i datave është përcjellur me shprehjen e keqardhjes nga ana e këngëtares sipas një njoftimi në faqen e vendngjarjes dhe sipas postimit në Instagram.

“Ju kërkoj ndjesë për këtë kthesë të papritur të ngjarjeve. Koncertet më japin kënaqësi, ndërsa anulimi i tyre është një lloj ndëshkimi për mua, por dhimbja është e tepërt dhe më duhet të pushojë dhe të ndjek këshillat e mjekëve, kështu që pastaj unë mund të kthehem edhe më e fuqishme edhe më e mirë dhe mund ta vazhdojë turneun “Madame X” së bashku me gjithë ju”, shkroi ajo në Instagram, transmeton KultPlus.com

Përndryshe, Madonna ka shtyrë koncertin edhe në muajin tetor dhe sërisht për arsye shëndetësore, atëherë për shkak të dëmtimit të gjurit. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme