Mentor Haziri me koncert recital në Tiranë

24 Tetor, 2018 - 11:00 am

Solisti i ish-grupit ‘Kthjellu’, Mentor Haziri, më 28 tetor sjellë koncertin solo në Tiranë, shkruan KultPlus.

Me hitet më të dashura të cilat kanë lënë gjurmë në muzikën shqiptare, Haziri, do të paraqitet në skenën e Qendrës Kulturore – Katedralja Ortodokse në Tiranë, me fillim nga ora 20:00.

Lajmin për koncertin me titull “Shtigje Tingujsh”, e ka bërë të ditur edhe i pari i Tiranës, Erion Veliaj.

“Mentor Haziri me “Shtigje Tingujsh”
Një nga zërat më brilant të muzikës, do të vijë me koncertin e tij për të risjellë hitet më të mira dhe më te dashura, të cilat kanë triumfuar e kanë lënë gjurmë, në të gjitha skenat e spektakleve shqiptare. Mos mungo në datën 28 Tetor, ora 20:00, te Qendra Kulturore, Katedralja Ortodokse”, ka shkruar kryetari Veliaj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme