Mentor Haziri realizon këngë me orkestër të televizionit irlandez (VIDEO)

1 Mars, 2018 - 9:28 am

Pop rokeri Mentor Haziri ka realizuar këngën e tij të radhës në gjuhën angleze, “When I hear your name”, një këngë kjo që ka për produksion një kompani irlandeze.

Ish frontmeni i rok grupit “Kthjellu”, Mentor Haziri, që tani bën solo-karrierë dyfishe, në mes të Irlandës dhe Kosovës, ka realizuar këngën e tij të radhës “When I Hear Your Name”.

Kënga mban vulën e “Ventury Studios” së Irlandës, kurse muzika është punuar nga Keith Cullen JJ Daly, i cili ka shkruar po ashtu edhe tekstin e kësaj kënge.

Interesante është se kënga është incizuar me orkestrën e televizionit irlandez RTE.

Ndërkaq, në videoklipin e këngëtarit ka diçka kosovare megjithatë përpos Mentorit, është kjo ish Miss Kosova dhe Shqiperia Agnesa Vuthaj.

Të fundit

Të ngjajshme