Miriam Cani përlotet në emisionin e Rudina Magjistarit

25 Tetor, 2017 - 7:29 pm

Miriam Cani ka kohë që i mungon ekranit, kjo pasi që nga momenti që solli në jetë vogëlushen Ameli, vendosi t’i përkushtohej tërësisht rritjes së saj. Megjithatë sot këngëtarja ka bërë daljen e saj të parë publike, duke u shfaqur tek “Rudina”.

Në bashkëbisedim me Rudina Magjistarin këngëtarja është emocionuar dhe përlotur në studio në momentin që moderatorja e ka pyetur për humbjen e nënës, të cilën e konsideron një shembull që e ndjekë çdo ditë në edukimin e vogëlushes së saj.

“Çdo nënë është një shembull për t’u ndjekur. Po, ne ngjajmë shumë. Ajo i dedikonte gjithë jetën e saj familjes. Unë jam miks i të dyve, mamit dhe babit. Këtij të fundit i ngjaj në karakter dhe iniciativë pasi mami ishte më e përkushtuar ndaj familjes“,- është shprehur Miriami e përlotur duke shtuar se në jetë asaj i është dashur të mbijetojë edhe me dhimbjen e humbjes së parakohshme të nënës së saj.

Miriami ka premtuar se së shpejti do të sjellë edhe projekte muzikore, pasi pas ardhjes në jetë të Amelit ajo është frymëzuar për të bërë muzikë të mirë.

Të fundit

Të ngjajshme