Mixha Ramë i këndon dashurisë, në Televizionin e Prishtinës (VIDEO)

24 Shkurt, 2018 - 8:33 pm

Mixhën Ramë plot gjenerata e kemi përjetuar me anë të kasetave të kaltra katrore.

Zëri i Mixhës Ramë është zëri që e kujtojmë shpesh.

Fitim Domi mbetet ende ndër artistët më të mirë që ka pasur Kosova. Domi i cili ka punuar disa vite në Kosovë si redaktor në programet artistike në Radio Prishtinë, ndërroi jetë në vitin 2014-të.

Pikërisht nga Radio Prishtina dhe TVP vijnë edhe këto pamje të Mixhës Ramë, duke kënduar “M`thuaj dashni” dhe një këngë tjetër. / KultPlus.com

Të ngjajshme