займ на карту онлайн потребительский кредит

Naser Berisha publikon këngën ‘Himni i Nënës’

17 Shkurt, 2021 - 6:21 pm

Artisti i këngëve të cilat janë kthyer në vulë të vlerave artistike, Naser Berisha, ka publikuar këngën e tij të re ‘Himni i Nënës’, shkruan KultPlus.

Kënga siç bënë të ditur Berisha është e dedikuar për 30 vjetorin e vdekjes së nënës së tij, por edhe për të gjithë ata që në këto momente e ndjejnë mungesën e nënës së tyre.

‘Himni i Nënës’ bënë pjesë në albumin të cilin Naser Berisha pritet ta publikoj në verën e këtij viti.

Më poshtë gjeni videon edhe tekstin e këngës:

Himni i nënës

M`kujtohet ajo dite  e ftoht janari

Kur engjujt zbriten ne toke

Te moren ty  oj nena ime   

Dhe shkuat ne tjetren bote

Per nje cast cdo gje dukej se u ndal

E as toka me nuk rrutullohej

E jeta ime e humbi kuptimin e saj 

A thua si pa nene t’jetohet

Ref.

Nuk e di moj nena ime

Si te tregoj dhe a me degjon

Sa shume vite kane kaluan

Por dhimbja eshte ende njesoj      

Shume heret ti shkove dhe tani ke mbetur

Vetem nje foto  ne mure

Ahh sa keq qe dot s’e perjetove

Si u rrita dhe u bera burre    

Nese m’sheh nga lart, oj nena ime

E di se tani gezohesh

Te jan plotesuar te gjitha deshirat 

Edhe pse ti sì perjetove/ KultPlus.com

Të dashur miq dhe adhurues të muzikës sime.

Të ngjajshme