“Nëpër male thërrasin trimat Kosova, Kosova”

17 Nëntor, 2018 - 8:31 pm

“Kosova”, është një prej këngëve më të njohura dhe më të dashura për publikun, që vjen nën interpretimin e Shyhrete Behlulit, shkruan KultPlus.

Po e sjellim sot tekstin e kësaj kënge.

https://www.youtube.com/watch?v=GzHLrubjUs0

Eja t’gjith ta thurim kengen oo
Per lirine, per dashurine
Male e Drinit ta percjelllim oo
Plot krenari, plot me gezim

Heej, do te vi si vjen baresha bjeshkes
Aty prane teje do te jem mor djalë
Ti kendojm Kosoves tonë të bukur
Me te bukurat fjalë

Gjithandej kendojn bylbylat : Kosova Kosova !
Neper male thrrasin trimat : Kosova Kosova !
Gjithandej kendojn bylbylat : Kosova Kosova !
Neper male thrrasin trimat : Kosova Kosova !
Kosovaa , Kosovaa

Eja t’gjith ta thurim kengen oo
Per lirine, per dashurine
Male e Drinit ta percjelllim oo
Plot krenari, plot me gezim

Heej, do te vi si vjen baresha bjeshkes
Aty prane teje do te jem mor djalë
Ti kendojm Kosoves tonë të bukur
Me te bukurat fjalë

Gjithandej kendojn bylbylat : Kosova Kosova !
Neper male thrrasin trimat : Kosova Kosova !
Gjithandej kendojn bylbylat : Kosova Kosova !
Neper male thrrasin trimat : Kosova Kosova !
Kosovaa , Kosovaa
x2

Të fundit

Të ngjajshme