Nesër nata e dytë e ‘Rame Lahaj International Opera Festival’

23 Korrik, 2022 - 10:45 pm

Rame Lahaj International Opera Festival vazhdon me mbrëmjen e dytë të këtij edicioni.

Nesër prej orës 20:00, në Amfiteatrin e Bibliotekës Universitare në Prishtinë vjen nata e operës, me pjesëmarrjen e Erika Grimaldi – soprano, dhe Leonardo Caimi – tenor.

“Të dy artistët italianë e kanë begatuar festivalin tonë me profesionalizmin dhe karizmën e tyre skenike, dhe kanë përgatitur një repertor të fuqishëm muzikor të cilin nuk duhet ta humbisni”, thuhet në njoftim. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme