Nesër në Gjakovë Opera e Kosovës organizon Gala Koncertin e Vitit të Ri 2024

6 Dhjetor, 2023 - 1:30 pm

Në Gjakovë, nesër Opra e Kosovës organizon Gala Koncertin e Vitit të Ri 2024.

Një mbrëmje në botën e mrekullueshme të muzikës operistike përmes një përzgjedhjeje të veçantë uverturash, ariaesh dhe duetesh të njohura, të interpretuara nga një kastë e jashtëzakonshme solistësh: Josif Gjipali, Marcelina Román, Vitaliy Bilyy, Flaka Goranci, Lorika Ismajli, Gesu Zefi, Ardita Meni dhe Dioklea Hoxha nën shoqërimin e Orkestrës dhe Korit të Operës së Kosovës.

Nën drejtimin e maestros Edon Ramadani, koncerti organizohet në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” në Gjakovë më 7 dhjetor 2023, duke filluar nga ora 19:30.

Hyrja është e lirë. / KultPlus.com

Të ngjajshme