Nesim Maxhuni në ndihmë të bateristëve të rinjë, do t’i zgjedhë pesë prej tyre për mësim pa pagesë

8 Prill, 2021 - 6:28 pm

Nesim Maxhuni rikthehet përsëri me mësime private të baterive, pa pagesë dhe pa kompenzim duke zgjedhur kështu gjithsej 5 bateristë, për të punuar intesivisht me ta, përcjell KultPlus.

Pas ndërprerjes së mësimeve për shkak të ngarkesave me projekte, në biznes si dhe ato familjare, artisti ka bërë të ditur se tashmë do t’i përkushtohet mësimit të baterive duke filluar nga dita e hënë.

Maxhuni e bëri të ditur lajmin përmes një postimi në rrjetin social Facebook duke theksuar se e gjitha kjo vie si pasojë e dashurisë së tij për t’iu rikthyer përsëri instrumentit në një kohë të tillë dhe për faktin se dëshiron të sjellë një gjeneratë të re të cilët kanë mundësi të përparojnë tutje edhe më shumë.

Bashkangjitur gjeni statusin e plotë të Maxhunit. / KultPlus.com

Te dashtun bateriste (drummers) // muziciente, Shumica prej jush e dini qe para disa viteve i kom nderpre “drum…

Posted by Nesim Maxhuni on Thursday, April 8, 2021

Të ngjajshme