‘New Rules’ e Dua Lipës, kënga cover e muajit në MTV (VIDEO)

15 Gusht, 2017 - 12:43 pm

Këngëtarja e njohur Dua Lipa këto ditë është duke përjetuar sukseset më të mëdha në karrierën e saj. Këto suksese po vijnë falë këngës së saj më të re “New Rules” e cila këngë po pëlqehet shumë, e ku nuk po mungojë edhe versionet e ndryshme të saj, shkruan KultPlus.

Pas njoftimit se “New Rules” është klikuar mbi 96 milionë here dhe është numër 1 në Britani në Top 50 të shërbimit për muzikë online, Spotify, tani vjen lajmi I radhës.

“New Rules” është zgjedhur kënga e muajit cover në MTV. Kjo këngë vjen e sjellë në cover nga një vajzë e talentuar e quajtur Jodie Mellor. Lajmin en ka bërë të ditur vetë Dua përmes një postimi në Facebook.

“New Rules is this month’s song for MTV Cover of the Month. If you think your cover is🔥🔥 head to http://mtvcoverofthemonth.com to submit now!”, ka shkruar Lipa.

Më poshtë po ju sjellim interpretimin e “New Rules” nga Mellor. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme