Nexhmija dhe Liliana, dy perëndeshat e bukurisë (FOTO)

6 Dhjetor, 2017 - 8:25 pm

Nexhmije Pagarusha dhe Liliana Çavolli janë dy prej zërave më të mirë që ka njohur muzika shqipe.

Të dyja kanë kënduar në një kohë më ndryshe, ndërsa edhe kanë bashkëpunuar në disa projekte muzikore, sikur në këngën “Perëndeshë e bukur je”.

Kjo fotografi poshtë, është ndër të rrallat e dy këngëtareve bashkë. Derisa Nexhmije Pagarusha është ende gjallë por më larg syrit të publikut, Liliana Çavolli ka ndërruar jetë në vitin 2015-të. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme