“Nil” të shtunën sjellë një formacion të veçantë muzikor

16 Nëntor, 2017 - 9:56 am

Pas dy ditësh në kryeqytetin kosovar vjen një formacion i veçantë muzikor me emrin “Nil”, shkruan KultPlus.

“Muzika është shumë shpirtërore, ajo ka fuqinë për t’i tubuar njerëzit bashkë”, thuhet në përshkrimin e eventit që do të mbahet më 18 nëntor me fillim nga ora 21:00 në Hamam Jazz Bar.
Ertan ILIYAZ (Electric Piano), Senad Jamini (Guitar), Suad Jamini (Bass Guitar), Fiona Shabani (Mezzo Soprano) dhe Vedat Hasani (Drums), janë bashkuar për të sjellë këtë projekt me titullin “Nil”.

“Ideja e këtij organizimi është shumë e thjeshtë: duhet të jetë prezent arti, kultura dhe sidomos talenti; Për këtë arsye ftoheni t’i bashkangjiteni eventit tonë.
*** Hyrja është pa pagesë ***”, thuhet në njoftim./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme