Nirvana ripublikon “In Utero” në 30-vjetorin e albumit

5 Shtator, 2023 - 11:50 pm

Nirvana kanë njoftuar se do ta ripublikojnë albumin “In Utero” në nder të 30-vjetorit të daljes së itj.

Albumi i fundit i bendit ishte publikuar më 23 shtator të 1993-ës, dhe përmbante këngët, “All Apologies” dhe “Heart Shaped Box”.

Më 27 tetor, albumi do të ripbulikohet në disa formate, ku ai super deluxe përmban 72 këngë, prej tyre 53 këngë të papublikuara më parë. /KultPlus.com

https://youtu.be/Y-5bmRELuts

Të ngjajshme