‘Një herë në vit për dashurinë nuk do mjaftonte shpirti im, se jeta me ty është çdo ditë një Shën Valentin’ (VIDEO)

14 Shkurt, 2021 - 6:28 pm

Alban Skenderaj është i njohur për vargjet lirike në jetësimin e tij të tingujve, shkruan KultPlus.

Në ditën kushtuar dashurisë, 14 Shkurtin, rikujtojmë këngën e tij për këtë datë.

KultPlus ua sjell tekstin dhe videoklipin e këngës “Çdo ditë një Shën Valentin”:

Pse më sheh ashtu e vrenjtur me kokën mënjanë?
“Të dua më pak se muzikën”, unë kurrë s’ta kam thënë
Pse më sheh ashtu përgjumur dhe me kaq çudi?
Me një këngë për ty gjithë natën kam bërë dashuri
Prit pak se po bëj shaka por është e vërtetë
Nuk mjaftonte një buqetë për datën 14
Ndaj më lejo mëngjesin sot të ta sjell unë në shtrat
Një këngë për ty, më lejo ta këndoj si dhuratë


Sonte do ngrejmë dolli për dashurinë
Për vitet që ikën dhe ata që do t’vijnë
Por një herë në vit për dashurinë
Nuk do mjaftonte shpirti im
Se jeta me ty është çdo ditë një Shën Valentin

Unë jam romantik në vargje ti je në të vërtetë
Me ty unë kam kuptuar çfarë vlen në t’vërtetë në këtë jetë
Ndaj me lejo dhe një herë të të them sesa ndihem me fat
Një këngë për ty, më lejo ta këndoj si dhuratë


Sonte do ngrejmë dolli për dashurinë
Për vitet që ikën dhe ata që do t’vijnë
Por një herë në vit për dashurinë
Nuk do mjaftonte shpirti im
Se jeta me ty është çdo ditë një Shën Valentin
Oh oh (një Shën Valentin)
Se jeta me ty eshte çdo ditë (një Shën Valentin)
Sonte do ngrejmë dolli për dashurinë
Për vitet që ikën dhe ata që do t’vijnë
Por një herë në vit për dashurinë
Nuk do mjaftonte shpirti im
Se jeta me ty është çdo ditë një Shën Valentin
Por një herë në vit për dashurinë
Nuk do mjaftonte shpirti im
Se jeta me ty është çdo ditë një Shën Valentin / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme