Orkestra “2 korriku”, sjellë verzionin e këngës së famshme “Shkon e vjen” të Riza Bllacës (VIDEO)

6 Nëntor, 2017 - 11:10 am

Faton Isufi, Fatos Kryeziu, Fatos Hoxha dhe Fatos Berisha kanë sjellë verzionin e ri të këngës “Shkon e vjen”, të këngëtarit Riza Bllaca, shkruan KultPlus.


“Orkestra 2 korriku”, ka sjellë këtë këngë në nderim të doajenit të muzikës popullore Riza Bllaca.
Në videot e mëposhtme mund të dëgjoni të dy verzionet, edhe atë të Riza Bllacës dhe verzionit të fundit “Orekstra 2 korriku”./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme