Performanca e veçantë e Dua Lipës në skenën e American Music Awards

10 Tetor, 2018 - 10:40 am

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e vjetore e eventit të madh muzikor American Music Awards, ndërsa nuk kanë munguar as këngëtaret shqiptare me famë ndërkombëtare, shkruan KultPlus.

Dy këngëtaret shqiptare Bebe Rexha dhe Rita Ora janë ngjitur në skenë për të prezantuar dy çmime fituese kurse këngëtarja Dua Lipa ka interpretuar dy këngët e saj të fundit që janë bashkëpunime “One Kiss” dhe “Electricity”. Me një skenografi të veçantë, Dua Lipa është paraqitur me një performancë të fuqishme.

Krahas Dua Lipës, atje kanë performuar emra të njohur si Kurse, personazhet që do performojnë janë: Taylor Swift, Camila Cabello, Cardi B, Mariah Carey, Halsey, Jennifer Lopez, Ella Mai, Shaën Mendes me Zedd, Carrie Underëood, Khalid, Ciara, Post Malone dhe shumë të tjerë./ KultPlus.com

LOS ANGELES, CA – OCTOBER 09: Dua Lipa performs onstage during the 2018 American Music Awards at Microsoft Theater on October 9, 2018 in Los Angeles, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images For dcp)

Të fundit

Të ngjajshme