Performancë e veçantë në Rave me artistin Baloski nga Shkupi

19 Nëntor, 2020 - 2:35 pm

Kësaj radhe në Rave është i ftuar Baloski, dj dhe producenti nga Shkupi.

Baloski e ndoqi karrierën e tij në prodhimin e muzikës elektronike në vitin 2010 në ESRA – Universiteti për Audiovisual Arts. Paraqitja e tij e parë si DJ ndodhi në klubin Kapan An, i njohur si një nga klubet që ndiqnin skenën underground në atë kohë. 

Duke paraqitur një tingull ndryshe në skenë, shumë shpejt ai siguroi vendin e tij në klubin legjendar Sektor 909.

Në kërkim të njohurive shtesë dhe përvojave të reja, në vitin 2016 ai vendosi të transferohej në Amsterdam, dhe të vazhdonte shkollimin në Institutin SAE.

Nga viti 2017, jo shumë kohë pas hapjes së Epicenter, klubit të ri underground në Shkup, ai u bashkua si një nga DJ rezidentë më novatorë.

Në dy vitet e fundit, ai ndau skenën me disa nga DJ dhe producentët më të njohur në botë si Tale of Us, Mind Against, Ëoo York, Mathame,Boston 168, Etapp Kyle, Vaal, Kas: st, Artbat, Lehar, Paul Kalkbrenner e shumë të tjerë.

Ai po krijon një histori unike muzikore, që e çon turmën në një lloj tjetër udhëtimi në klub.

Të dielën kalojeni me muzikë të mirë nga ora 21:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme