“Perlat shkodrane” nesër zbarkojnë në Gjakovë

28 Shkurt, 2018 - 3:26 pm

Pas disa koncerteve të mëhershme që kishin mbledhur një audiencë të madhe, të enjten vjen edhe një koncert i madh në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi”, në Gjakovë, shkruan KultPlus.

Koncerti është titulluar “Perlat shkodrane” pasi që në këtë koncert do të interpretojnë këngëtaret e njohur nga qyteti i Shkodrës si: Shyqeri Alushi, Rosela Gjylbegu dhe Bujar Qamili. Ndërsa në këtë mbrëmje publiku do të shijoi edhe këngët e performancën e artistëve të njohur si Shkëlzen Jetishi, Kastriot Tusha, Zenel Doli dhe Artisti Nderi Kombit Mirush Kabashi.

Kjo iniciativë është bërë për bashkimin dhe ruajtjen e artit të bukur muzikor Kosovë-Shqipëri dhe trevave tjera ku ka shqiptar, Maqedoni, Mali i Zi dhe në Luginën e Preshevës./KultPlus.com

Të ngjajshme