Përpjekja e Jonida Maliqit për të marrë pjesë në Eurovizion

11 Dhjetor, 2018 - 12:48 pm

Ka nisur prezantimi i këngëve të këtij edicioni të Festivalit të Televizionit Shqiptar.

Duke premtuar kësisoj një spektakël në të trija netët, festivali më i vjetër shqiptar edhe këtë vit ka emra të rinj e emra të njohur të muzikës shqipe.

Me datë 20,21 dhe 22 dhjetor, këngët do të ngjiten në skenë.

Ndër pjesëmarrësit është Jonida Maliqi, me këngën “Ktheju tokës”. Jonida ka fituar disa festivale, ndërsa tani po provon për fitore dhe më pas automatikisht për përfaqësimin e Shqipërisë në Eurovizionin e vitit 2019 në Izrael.

Ia vlen ta dëgjojmë këngën e Jonidës. / KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=zTItDns7O4Q

Të ngjajshme