Përvjetori i vdekjes së kompozitorit Musa Piperku, autori që krijoi këngën e famshme “Pranvera në Prishtinë”

14 Qershor, 2019 - 9:00 am

Musa Piperku ishte autor i qindra këngëve të zhanreve të ndryshme dhe fitues i shumë çmimeve në fushën e artit muzikor.

 Musa Pipërku tash e 14 vjet ka ndërruar jetë, por kënga e tij emblematike “Pranavera në Prishtinë”, një lloj himni kushtuar rinisë, dashurisë dhe Prishtinës, edhe sot ka mbetur një “evergrin” i vërtetë që dëgjohet me ëndje nga të gjitha brezat.

Ai përgjatë krijimtarisë së tij ka krijuar shumë këngë, që numërohen të jenë me qindra. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme