Petrit Çarkaxhiu këndon melodinë të cilën ia kushton basistit të ndjerë Suad Jamini (VIDEO)

21 Gusht, 2018 - 5:50 pm

Kanë kaluar më shumë se dy muaj qëkur ka ndërruar jetë basisti i rock-grupit Jericho, Suad Jamini, duke lenë një zbrazëti të madhe tek ky grup dhe tek të gjithë ata që e njohën shpirtin e punën e tij.

Vokalisti i grupit, Petrit Çarkaxhiu, mbrëmë ka interpretuar këngën të cilën Jamini e donte shumë por që nuk arriti ta incizonte. Çarkaxhiu tutje ka shtuar se këtë këngë ia kushton atij dhe se nata e Bajramit mbetet një nga netët më të vështira për ta.

“N’kete nate t’madhe te Bajramit e kujtojme Sukin … me kangen qe e deshti shume e qe mezi s’pritke me inçizu! Le te mbetet kange per ty! Po na mungon shume, oshte nate e gate per neve”, ka shkruar vokalisti i grupit Petrit Çarkaxhiu në rrjetin social Facebook, shkruan KultPlus.


NATE E GATE”

Edhe sot rashe ne gaflet
Kush oshte ai qe m’jep gajret
Zoti jem ku ke mbet
A nuk ma hek ti kete siklet

Nate e gate mu oshte ka m’pret
Yll e hàne ku ke trete
Zoti jem ku ke mbet
A nuk ma hek ti kete siklet

“Mos hup ymyt prej mshires Teme
Haberdarin ta dergoj
A e harrove Madhnine Teme
Afer teje tek qendroj”

Të ngjajshme