Pianoja e aktorit dhe muzikantit Louis de Funès është në shitje për 500 euro

29 Qershor, 2018 - 11:00 am

Ish-zyrtarë të Muzeut Louis, muze ky i cili ka hasur vështirësi financiare që nga viti 2016, kanë vendosur qe ta vënë në ankand pianon, përcjellë KultPlus.

Pianoja paraqet një nga talentet e fshehura dhe më intime të aktorit të famshëm, Louis de Funès.
Shitësit e interesuar do mund të paraqiten në faqen zyrtare në internet të Bon Coin, shkruan le Figaro.

Para se të bëhej një yll i komedisë në viti 1963 me serinë e famshme Gendarmes Saint-Tropez , Louis de Funès kishte punuar në fermë. Ai për të mbështetur familjen e tij luante edhe si pianist në barin më të kërkuar për kabare në Paris.

Kështu ai ishte edhe një muzikant mjaftë i zoti në Jazz./KultPlus.com

Të ngjajshme