займ на карту онлайн потребительский кредит

Plácido Domingo dhe Ermonela Jaho magjepsin publikun në Peralada (VIDEO)

30 Korrik, 2018 - 2:50 pm

Tenori i njohur Plácido Domingo dhe sopranoja shqiptare Ermonela Jaho këtë të dielë kanë magjepsur publikun e Festivalit Castell de Peralada (Girona) me operën me intensitet të fuqishëm emocional, ‘Thais’ nga Jules Massenet, shkruan KultPlus.

Në shtjellimin e kësaj vepre operistike, artistët e njohur kanë magjepsur publikun e atjeshëm me zërat e tyre të fuqishëm, përcjellë nga kori i e Teatrit Real të Madridit. Sopranoja e njohur nga Shqipëria, Jaho bie fort në sy me fustanin e saj elegant të kuq, në mes artistëve të tjerë me veshje të zeza.

Ermonela Jaho tashmë njihet për role të mëdha dhe të rëndësishme, sikurse që është edhe roli i kësaj shfaqje ku Jaho do të prezantohet në rolin e Thais. Ajo deri më tashti është prezantuar në teatrot më prestigjioze të botës, duke u shpërblyer shumë herë edhe me çmime të rëndësishme./ KultPlus.com

Të ngjajshme