‘Prapë unë ty tu luta që mua të më thuash, të dua pranë, ty te dua’ (VIDEO)

13 Maj, 2023 - 12:07 pm

Parashqevi Simaku është një këngëtare e njohur shqiptare ndërsa repertori i saj përfshin një numër të madh këngësh e interpretimesh, këngë e intepretime këto që e bënë këngëtaren shumë të dashur për publikun, shkruan KultPlus.

Njihet për zërin e saj të veçantë dhe të ëmbël, duke bërë kështu që ti jep jetë artit të saj.

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavajë dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitor të talentuar

KultPlus ju sjell këngën ‘’Më the të dua’’, nën intepretimin e këndshëm të Parshqevi Simakut.

Bashkangjitur gjeni videon dhe tekstin e këngës. 

Më the të dua por nuk mu besua
Mos folen zogjtë apo pemët
Mos ishte zhurma e erës
Unë ty tu luta
Qe mua të më thuash
Të dua pranë, ty te dua
Mos folen ujrat e pranverës
Mos folen udhët plot
Mos folen udhet plot njerëz

Prapë unë ty tu luta
Qe mua të më thuash
Të dua pranë, ty te dua
Prapë unë ty tu luta
Qe mua të më thuash
Të dua pranë, ty te dua
Mos foli kush
N’atë, n’atë prush,

N’atë gusht e n’atë prush
N’ata mos foli
Apo tjetër kush
N’atë gusht e n’atë prush
N’ata mos foli
Apo foli kush
Mos foli hëna përmes degesh
A gonxhet qe do çelin

Gonxhet qe do të çelin nesër
Prapë unë ty tu luta
Qe mua të më thuash
Të dua pranë, ty te dua
Prapë unë ty tu luta
Qe mua të më thuash
Të dua pranë, ty te dua

N’atë gusht e n’atë prush
N’ata mos foli
Apo foli kush
N’atë gusht e n’atë prush
N’ata mos foli
Apo tjetër kush
N’atë gusht e n’atë prush
N’ata mos foli
Apo tjetër kush
N’atë gusht e n’atë prush

N’ata mos foli
Apo tjetër kush
Kokën lehtë e vure
E vure ti tek mua
Të dua pranë, ty te dua
Më unë ty s’tu lutë
Që mua të më thuash
Të dua pranë, ty te dua

Kokën lehtë e vure
E vure ti tek mua
Të dua pranë, ty te dua
Më unë ty s’tu lutë
Që mua të më thuash
Të dua pranë, ty te dua./KultPlus.com

Të ngjajshme