Publikohet kënga pjesëmarrëse e Eliza Hoxhës në Festivalin e Këngës në RTSH (VIDEO)

10 Dhjetor, 2018 - 9:40 pm

Na ndajnë vetëm dy javë nga edicioni i 57-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar. Në faqen zyrtare të festivalit kanë filluar të prezantohen këngët e 22 konkurrentëve të këtij edicioni.

KultPlus do të publikojë të gjitha këngët pjesëmarrëse të këtij edicioni, por po e nisim me Eliza Hoxhën dhe këngën e saj “Peng”.

Komisioni që ka përzgjedhur 22 këngët përbëhet nga Inva Mula (soprano), Nestor Kraja (kompozitor) Martin Leka (zv.drejtor i Përgjithshëm në RTSH), Sokol Marsi (producent artistik), Bledar Laço (regjisor) dhe Pandi Laço (skenarist). Fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong, në Izrael.

Festivali zhvillohet në datat 20-21- 22 dhjetor në Pallatin e Kongreseve. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme