“Pyes Lotin” rikthehet në YouTube, Elsa Lila: Kush duron, fiton (VIDEO)

19 Janar, 2023 - 1:07 pm

Në mbrëmjen e tretë të “Festivalit të Këngës”, artistët pjesëmarrës kënduan në duete me artistë të tjerë të njohur. Elsa Lila riktheu pas 25 vitesh këngën e saj ikonike “Pyes Lotin”, fituese e çmimit të parë të Festivalit në RTSH në vitin 1996. Elsa Lila e këndoi këngën e saj në një duet me reperin Capital T. Mirëpo kjo gjë nuk është pritur aspak mirë nga kompozitori i këngës Valentin Veizi.

Ai shkroi se kënga është rikënduar pa lejen e tij si autor dhe kompozitor i saj dhe sipas tij ky është një version i shëmtuar i këngës së tij.

Pas ankesës së Veizit, YouTube i ka dhënë të drejtë duke fshirë këngën e versionit të ri.

Por sot, Elsa Lila ka njoftuar fansat se kënga është rikthyer në YouTube duke u shprehur se kush duron, fiton. / KultPlus.com

Të ngjajshme