“Rame Lahaj International Opera Festival” sjell Vito Maria Brunetti, shans për të rinjtë e Kosovës

27 Korrik, 2021 - 11:32 am

Të gjithë studentët dhe artdashësit do të kenë mundësi të konsultohen dhe të shkëmbejnë ide rreth teknikës së të kënduarit me mjeshtrin Italian, Vito Maria Brunetti, në puntorinë që do të mbahet në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Kjo puntori do të mbahet në kuadër të festivalit “Rame Lahaj International Opera Festival” që është organizuar nga tenori Ramë Lahaj, shkruan KultPlus.

Lahaj në një postim në Facebook ka njoftuar se puntoria do të jetë e hapur nga data 29 korrik deri më 3 gusht, ku si rezultat dhe në përmbyllje do të zhvillohet koncerti i të rinjëve “New Generation”.

Postimi i plotë:

“Te dashur student ,kolege e ju artedashes, prej dates 29 Korrik deri me 3 Gusht ne Teatrin Kombetare te Kosoves ne Prishtine do te keni mundesine te punoni , konsultoheni dhe shkembeni ide / mendime rreth teknikes se te kenduarit me Mjeshtrin Italian Vito Maria Brunetti.

Puntoria eshte pa pagese pasi eshte platforme edukimi e mbeshtetjes nga Ministria e Kultures Rinise dhe Sporteve ,Komuna e Prishtines dhe Ministria e Jashtme dhe Diaspores .

Si rezultat dhe ne permbyllje te puntorise do te zhvillohet koncerti i te rinjve “ New Generation “ i cili do te mbahet po ashtu ne Teatrin Kombetare ne Daten 3 Gusht ne oren 19:30.

Shume suksese.

RLIOF./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme