Ramë Lahaj, në rolin e Alfredos po prezantohet në Operën Kombëtare të Parisit (FOTO)

6 Shkurt, 2018 - 11:00 am

Tenori shqiptar, Ramë Lahaj, këto ditë këto ditë po prezantohet me shfaqjen “La Traviata”, të Giuseppe Verdi në Operën Kombëtare të Parisit, shkruan KultPlus.

Ramë Lahaj më parë ka njoftuar se kjo shfaqje operistike është realizuar me regji të Benoit Jacquote dhe me dirigjent Dan Ettinger.

Ramë Lahaj në këtë shfaqje është prezentuar në rolin e Alfredos, ndërsa në krah ka Marina Rebekan, e cila është paraqitur në rolin e Violetës. KultPlus ju sjellë një fotografi të publikuar nga tenori shqiptar, me sopranon Rebeka në Operën Kombëtare të Parisit.

Në bazë të faqes zyrtare të Operës Kombëtare të Parisit, premiera e kësaj shfaqje është prezantuar më 2 shkurt ndërsa do të ketë shfaqje të tjera deri më 28 shkurt, duke numëruar gjithsejtë 8 shfaqje./ KultPlus.com

Të ngjajshme