Raye bën histori, fiton gjashtë “Brit Awards”

3 Mars, 2024 - 9:54 am

Ishte nata e Raye në “Brit Awards”, e cila bëri historiu duke fituar gjashtë nga shtatë çmimet për të cilat ishte nominuar – duke mposhtur katër fitoret e Blur, Adele dhe Harry Styles në një ceremoni të vetme.

Ajo është gjithashtu gruaja e parë që fiton kantautoren e vitit, shkruan BBC.

Duke mbledhur çmimet e saj zbathur, ajo tha: “Artistja që isha tre vjet më parë nuk do të besonte se e kam kontrollin – unë jam shefi im”.

Dua Lipa fitoi aktin më të mirë pop, ndërsa Kylie Minogue fitoi çmimin e ikonës globale. /KultPlus.com

Të ngjajshme