Reperi amerikan 50 Cent, me Yll në rrugën e famshme të Hollywood-it

31 Janar, 2020 - 5:28 pm

Rrugës së famshme të Los Angeles-it ‘’Hollywood Walk of Fame’’, tashmë i është shtuar edhe një Yll, ai i reperit të njohur amerikan, 50 Cent, shkruan KultPlus.

Me origjinë nga Nju Jorku, emri i vërtetë i të cilit është Curtis Jackson, ai ka qenë relativisht i tërhequr vitet e fundit nga bota e muzikës duke u përqendruar më shumë në biznes dhe në televizion.

Në ceremoni, ”50 Cent”, i cili mbizotëroi botën e muzikës rap në vitet 2000, falë imazhit të tij të trishtuar prej reperi ”gangsta”, u shoqërua veçanërisht nga producentët, mentorët dhe miqtë e tij Eminem dhe Dr. Dre.

Ylli i tij është i 2686-ti me radhë në bulevardin e famshëm kalifornian./ KultPlus.com

Të ngjajshme