Rikthehet festivali i Jazz-it

23 Korrik, 2018 - 4:30 pm

Dhjetë grupe nga vende të ndryshme të botës e mbi 28 artistë të huaj mbërrijnë në Tiranë këtë javë.

Si çdo vit, kjo verë jehon me ritmet e muzikës Jazz. Disa artistë rikthehen për të tretin vit në këtë edicion të shtatë të festivalit.

Ndryshe nga vitet e shkuara festivali sjell edhe një program të veçantë ku bëhen bashkë artistët e Serbisë, Shqipërisë dhe Bullgarisë.

Ky edicion starton nga mbrëmja e se martës në Tiranë e Apoloni./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme