Rita Ora do të rikthehet sërish si anëtare e jurisë në “The Voice Australia”

12 Tetor, 2021 - 11:50 pm

Channel Seven në Australi ka konfirmuar panelin e jurisë për spektaklin e talenteve “The Voice Australia 2022”.

Të dielën, kanali televiziv zbuloi se të katër trajnerët – Guy Sebastian, Keith Urban, Jessica Mauboy dhe Rita Ora – do të rikthehen vitin e ardhshëm sërish pasi shkaktuan rritje të madhe të nivelit të spektaklit sivjet, shkruan DailyMail.

Përkundër spekulimeve muzikantja shqiptaro-britanike Rita, 30 vjeçe, nuk do të nënshkruante kontratën për një sezon të dytë, ajo konfirmoi se në fakt “mezi pret” të kthehet dhe të ribashkohet me “familjen e saj të zgjeruar” vitin e ardhshëm.

“Unë absolutisht e dua Australinë dhe është një privilegj të jem pjesë e një shfaqjeje të tillë që të ndryshon jetën”, tha ajo për The Daily Telegraph.

“Artistët fenomenalë këtë vit më tronditën mendjen, veçanërisht talentet e ekipit tim. Anëtarët e tjerë të jurisë janë si një familje e zgjeruar dhe me të vërtetë pres që të kthehem së bashku për të zbuluar superyllin tjetër të ‘The Voice’”, tha Rita.

Thashethemet u përhapën kohët e fundit se Rita do të tërhiqej nga pozicioni i saj në shfaqje, madje flitej se ish-trajnerja Delta Goodrem do të zinte vendin e saj.

Ndërkohë, Bella Taylor Smith – e cila ishte në skuadrën e Guy Sebastian, fitoi këtë vit.

Guy, 39 vjeç, i tha The Daily Telegraph se sezoni i kaluar ishte një nga “kohët më të mira që kam bërë ndonjëherë në televizion”, duke thënë se ai mezi priste të kthehej vitin e ardhshëm.

“Gjendja ishte e mrekullueshme, argëtimi ishte i vërtetë dhe, përsëri, ne zbuluam disa talente të mrekullueshëm australianë”, tha ai. “Mezi pres të kthehem sezonin e ardhshëm me Keithin, Ritën, Jess-in dhe ekipin e jashtëzakonshëm të prodhuesve dhe muzikantëve për të bërë më shumë magji”, shtoi ai./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme