Rona Nishliu sjell “Mallëngjimi”, dedikim për ata që jetojnë me mall për vendlindje (VIDEO)

10 Prill, 2019 - 11:04 am

Këngëtarja Rona Nishliu sapo ka publikuar projektin e saj më të ri të titulluar “Mallëngjimi”, shkruan KultPlus.

Me kompozim dhe tekst të kantautorit e veprimtarit Rashid Krasniqi e interpretim të paharrueshëm të zërit të ëmbël të Muharrem Qenës, kjo këngë vjen e realizuar edhe me videoklip.

“Ky variant i jonë është një falënderim i përzemërt për krijuesin dhe interpretin, e dedikim për të gjithë ata që jetojnë me zjarrin dhe mallin për vendlindjen, familjen, lagjen e fëmijërisë, përrocken e fshatit… Mërgimi nuk është i lehtë e mallëngjimi është shoqërues i përhershëm…”, ka shkruar Rona Nishliu në Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme