Urimi emocionues i Aurela Gaçes në 85 vjetorin e Nexhmie Pagarushës

7 Maj, 2018 - 10:21 pm

Këngëtarja Nexhmije Pagarusha ka festuar ditën e sotme 85-vjetorin e lindjes.

Me rastin e këtij përvjetori, ajo ka marrë urime dhe vlersime të shumta, nga të njohur e të panjohur.

Pjesë e urimeve për 85-vjetorin e saj është bërë edhe këngëtarja, Aurela Gaçe.

“Unë jam me fat që kam arritur të marr edhe nga mikpritja jote, humori aq i hollë nga njeriu qe je”, shkruan Aurela.

Urimi i plotë i Aurela Gaçes:

Jemi komb me fat qe morem nga zeri e shpirti yt.

Une jam me fat qe kam arritur te marr edhe nga mikpritja jote ,humori aq I holle…nga njeriu qe je. Pak vertete, por mjaftueshem qe te ndihem e perkedhelur . .

Sot 85 vite mes nesh…fjalet me te bukura jane thene, cmimet me te medha jane marre, por ajo qe prek me shume ne shpirt eshte dashuria e madhe qe ka ky popull per figuren tende.

Gezofsh edhe 100 vite mes nesh

Të fundit

Të ngjajshme