“Rrugëve të këtij qyteti, unë e pata dashurinë, fshehtësinë e di, Prishtina…” (VIDEO)

22 Gusht, 2017 - 7:30 pm

Nëse ka një këngë për Prishtinën dhe ku Prishtina duket ashtu siç është, e bukur dhe nostalgjike, është kënga që Gili e solli disa vite pasi Prishtina u çlirua.

Këngëtarja e njohur i kushtoi këngë Prishtinës menjëherë pas luftës së fundit në Kosovë, me tekst nga Ilir Berani.
“Rrugëve të këtij qyteti, unë e pata dashurinë, fshehtësinë e di, Prishtina…” janë vetëm disa fraza të këngës së njohur, shkruan KultPlus.

Kënga dhe Videoklipi janë realizuar në vitin 2001, kur Gili u kthye në Prishtinë pasi kishte qëndruar në Francë për disa kohë me familjen e saj. Kënga dëgjohet edhe sot dhe e sjellë Prishtinën e asokohe, një Prishtinë ku ka pasur më shumë shpresë për jetë më të mirë.

Gili, në një prej emisioneve televizive, së fundmi ka treguar se kënga është personale dhe mbetet një emocion edhe për të, një këngë të cilën ajo sa herë e dëgjon ka mallëngjim. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme