‘Sa zgjat edhe nji frymë ma shumë me t’ pas…’ (VIDEO)

23 Qershor, 2021 - 4:24 pm

Kantautori shqiptar, Vlashent Sata, i cili jeton dhe vepron në Paris, i ka dhënë çdo herë publikut këngë të cilat përçojnë emocione e përshkruajnë një ndjenjë. Muzika e tij është mjaft e veçantë, si për nga teksti ashtu edhe nga zëri i tij karakteristik, shkruan KultPlus.

Një muzikë e tillë përplot me ndjeshmëri është edhe kënga ‘Frymë’, në të cilën kantautori përshkruan dhimbjen dhe dashurinë e pakusht për babain dhe humbjen e tij.

KultPlus më poshtë ju sjellë tekstin dhe videon e këngës:

Me pas ditë se ish’ kènë

i fundit përqafim

t’kisha rrok pak ma shumë,

pak ma shumë,

pambarim.

Me pas ditë se ish kènë

e fundit puthja jote n’ ballë

S’kisha lujtë,

skisha bza,

i vogël isha ba…

Thu s’ kisha ni kaq shumë mall, sot…

Me t’ pasë pranë t’ tana i kisha dhanë!

Me t’ shikju’  tuj fol’ tuj lujt’ me mu!

Sa zgjat edhe nji frymë ma shumë me t’ pas

Ti t’m’kishe këndue njat kang’ t’vogël…

Nuk kam ditë me tkuptu’

                                                          Mbylli syte me të pa ty

e sa mke dasht’

                                                           Dorën n’zemër me t’ni ty

Sa gjithmonë je privu për gjithshka

                                                            Asnji kang

në qofte se mujshe me m’gzu’ mu’

                                                            smundet me mjaftu’

Thojnë nji ditë

                                                            Dashninë tande

dhe une kam me e provu

                                                             kam me ja kallxu’

kur t bahem ne jete me fmi,

kam me u ba edhe une

nje bab si ti…

Veç sot,

Me t’ pasë pranë t’ tana i kisha dhanë!

Me t’ shikju’  tuj fol’ tuj lujt’ me mu!

Sa zgjat edhe nji frymë ma shumë me t’ pas

Ty  t’kisha këndue njat kang’ t’vogël…/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme