Sejat Jakupi lanson këngë të re, ia kushton atyre që luftojnë kundër kancerit (VIDEO)

23 Mars, 2020 - 9:55 am

Vokalisti i grupit “Telex”, Sejat Jakupi njihet për zërin e tij të veçantë përmes secilit ka përcjellë shumë gjenerata. Këngët e tij kanë lënë gjurmë në muzikën shqiptare dhe sot vazhdojnë të dëgjohen me shumë nostalgji, shkruan KultPlus.

Karriera e tij është e lidhur ngushtë me grupin “Telex”, me të cilin bashkëpunoi për tri decenie. Përveçse solist, Sejati, është edhe kitarist dhe kompozitor.

Por, kësaj radhe ai na vjen me një këngë të re të cilën e sjell pas një periudhe të vështirë në të cilën kaloi.

Kjo këngë e cila e sjell Sejatin për herë të parë si solo-artiste, titullohet “Dashuria vetëm mbetë” dhe i kushtohet të gjithë atyre që luftojnë kundër kancerit.

Videoklipi i këngës është incizuar në Holandë. /KultPlus.com

Të ngjajshme