Shpend Doli fitues i çmimin special në Festivalin e Kitarës në Bullgari

7 Prill, 2019 - 3:30 pm

Kitaristi nga Gjakova, Shpend Doli ishte pjesëmarrës në garat e XXIII-ta Ndërkombëtare të Kitarës Klasike në Kyustendill të Bullgarisë. Nga kjo garë Doli nuk u kthye duar thatë. Ai fitoi çmimin special (Gategoria IV-të 18+), shkruan KultPlus. 

Shend Doli është nxënës i shkollës së muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë i klasës së XXII-të në klasën e mësimdhënësit Gjulian Bytyqi të cilin ai e falënderon për punën dhe përkushtimin e treguar.

Kujtojmë që Doli, vitin e kaluar fitoi çmimin e II-të në kategorinë e IV, në festivalin e XIV Naissus Guitar Festival” në Nish. / KultPlus.com

Të ngjajshme