Shqiptarja Eleni Foureira performon në MadWalk 2018 në Greqi

17 Prill, 2018 - 8:09 pm

Këngëtarja me origjinë nga Fieri, Eleni Foureira, e cila po bën karrierë muzikore në Qipro dhe në Greqi, ka performuar disa këngë të saja në një spektakël të njohur në Greqi.

MadWalk2018 ka mirëpritur artistët e njohur nga Greqia dhe nga disa shtete evropiane.

MadWalk2018 – një organizim i modës ka mirëpritur edhe Elenin e cila në këtë video shihet duke kënduar versionin e saj të hitit “Gigi in Paradiso” nga Dalida.

Eleni do të këndojë për Qipron në Eurovizion, pas vetëm 1 muaji. Kënga “Fuego” tanimë po cilësohet si një ndër këngët më të mira të këtij edicioni të festivalit evropian.

Në këtë spektakël kanë performuar edhe Sakis Rouvas – këngëtar i njohur në Greqi. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme